en cz

Životní role - divadlo pro nejmenší

2 roky, 3 roky, Hry, 1 rok, komunikace, řeč, osoba blízká, schopnost vyjádřit se, baby minds, 18 měsíců, divadlo, hraní na

Pořiďte sobě a svému dítěti hračky, které Vám pomohou „v hraní na“, „v dělání jako“ . Panenky, čajový set, stavebnici, figurky zvířátek, autíčka,…. Pomozte svému dítěti vymačkat číslo na hracím telefonu a vést konverzaci s dědečkem, uvařte spolu ovocný salát. Nejoblíbenější asi budou hry, při kterých se necháte inspirovat světem zvířat. Je neuvěřitelné, jak je (nejen) děti dokážou napodobovat. Pokud jste si už dlouho nehráli, budete se asi cítit chvíli hloupě, ale to pomalu přejde :-). Vše doprovázejte slovy, popisujte, fantazírujte, dělejte blbinky…. Slovní zásoba, kterou přitom budete používat je nejlepší podporou pro rozvoj řeči Vašeho mláděte.

Hračky a hry, které se zaměřují spíše na řešení problémů, Vám dají také prostor pro konverzaci. Popisujte jejich vlastnosti – barvy, zvuky, materiál, vůni,… Mluvte o tom, kdo dítěti hračku věnoval, při jaké příležitosti apod.


*Baby Minds, Linda Acredolo and Susan Goodwyn, Bantam Book, 2000

Komentáře

Máme zájem o Vaše zkušenosti, strasti i slasti.
I my stále hledáme ten nejvhodnější způsob, jak na to.
Napište nám!