en cz

Knížka pro spánkový rituálSladké sny, houpy hou/ Night Night My Baby Heart

2 roky, 3 roky, 1 rok, 4 roky, komunikace, 5 let, řeč, osoba blízká, děti, pocit bezpečí, rodiče, vztah s osobou blízkou, empatie, emoce, 0 roků, rodina, poslech, čtení, sluch, paměť, zvuk, spolupráce, naslouchat, koncentrace, hudba, Lenka Míkovcová, máma, táta, Jak mluvit aby nás děti poslouchaly, 18 měsíců, dcera, knížka, angličtina, písnička, relaxace, meditace, Night Night Baby Heart, Věra Ema Tataro, book, zpívání, eBook, hlas, Hardcover, bedtime, Softcover, story, ukolébavka, Cover Picture, pointa, nursary rhyme, sleep, spánek, usínání

Rýmovanou ukolébavku jsem napsala pro děti do pěti let. Ilustrovala ji Věra Ema Tataro. Do češtiny ji přeložila Alice Škochová a zhudebnil ji Ondra Škoch.

Web ukolébavky včetně dema k poslechu najdete zde: Sladke sny, houpy hou

K dostání je na Pointě, ale i u jiných nakladatelů na trhu.

Další info, pokud se vám nechce překlikávat :-)

Text ukolébavky pracuje s metodou, která dětem může pomoci ke zklidnění při usínání. Kniha je inspirována světově známou knížkou “Good Night Moon” (M. Wise Brown, C. Hurd, HarperCollins Publisher), jde ale za její rámec. Ukolébavka totiž popisuje nejen to, co dítě kolem sebe může vidět, ale také to, co v bezprostřední blízkosti může slyšet a konečně, co může cítit a pociťovat.

Ukolébavka pracuje i s možností, že děti se mohou bát tmy, a tak jsou ilustrace vedené ze tmy do světlého optimistického nitra dítěte. Každý řádek ukolébavky je doprovázen velkoformátovou ilustrací pokrývající dvě strany knížky. Ilustrace jsou i na obálce a dalších stránkách.

Mnoho malých dětí má rádo, když jim rodiče před usnutím zpívají, nabízí se tedy i možnost hudebního zpracování veršů.

Doporučení “Ukolébavka “Night Night Baby Heart” má poetickou duši. Její rytmus uklidňuje a pomalými kroky přivádí člověka do jeho vlastního nitra. Text plyne lehkou svěží a hravou formou. Opakující se slova “Night, night” na začátku každého verše rozvíjí i vizuální představivost, zejména představu barvy klidné noci, kterou podtrhují ilustrace. Postupně stejně jako text směřují do světla a klidu.” PhDr. Eva Bendová, Ph.D , historička umění, Praha

Prima den, Lenka

Komentáře

Máme zájem o Vaše zkušenosti, strasti i slasti.
I my stále hledáme ten nejvhodnější způsob, jak na to.
Napište nám!