en cz

Kdo jsem

děti, rodiče, schopnost soustředit se, rodina, Nohama vzhůru, Bright Start, Lenka Míkovcová, vztahy v rodině, Babů, vztahy, beseda, Jack Johnson, výchova, montessori, život, knížky, kniha, Upside Down

Jmenuji se Lenka Míkovcová a na těchto stránkách jsem do roku 2015 sdílela své zkušenosti ze života s dětmi. O mé cestě k respektu a empatii vůči dětem jsem psala fejetony, popisovala jsem hry a pořádala besedy pro rodiče.

V té době jsem napsala i příběh pro děti Slůně Babů a spravedlivé dělení, který vyšel s CD, jako česko-anglická aplikace a v roce 2016 se začal hrát i jako divadélko. V roce 2019 jsem s vydavatelstvím Pointa vydala další knížku - ilustrovanou ukolébavku Sladké sny, houpy hou.

V okamžiku, kdy jsem se rozhodla mít děti, jsem věděla, že je budu vychovávat jinak, než jsem to běžně viděla kolem sebe. Věděla jsem, že bych chtěla jejich potřeby a přání znát a rozumět jim, jejich osobnost respektovat, užívat si je a hrát si s nimi. Jen jsem nevěděla jak, a tak jsem začala hledat.

Být rodičem a najít svůj styl mě přivedlo k založení webu www.nohamavzhuru.cz. Psaní fejetonů pro mě bylo časem, kdy jsem si ujasňovala myšlenky, které jsem pak sdílela a doufala, že budu inspirovat ostatní rodiče, aby šli vlastní cestou a odolali zažitým konvencím.

V těhotenství jsem prošla předporodním kurzem Studia pro ženy Magdalény Mikulandové a kurzem Něžná náruč rodičů Evy Kiedroňové. Při porodu jsme spolupracovali s dulou Simonou Lazzari. Se svým manželem jsem absolvovala kurz “Respektovat a být respektován” u Pavla a Taťjany Kopřivových – spoluautorů stejnojmenné knihy. Poté jsem absolvovala i kurz Nenásilné komunikace. Inspirovala jsem se ale také psychologem a autorem knihy “Between Parent and Child”, Dr. Haim Ginott, Jill Stamm - autorkou knihy “Bright From the Start” nebo Naomi Aldort - autorkou knihy “Vychováváme děti a rosteme s nimi”. Více viz Knihovna.

Být stále trochu i dítětem mě přivedlo ke psaní pro děti i ke kurzům zpívání s Danou Houdkovou nebo Editou Čechovou a i ke kurzům kreslení.

Můj pohled na život ovlivnila má rodina, ale i studium Vysoké školy ekonomické v Praze, spolupráce s místopředsedou vlády pro ekonomiku a studium International Diploma Program - Business Administration na UC Berkeley, ext. v Kalifornii. Ráda jsem pracovala i pro pro neziskové organizace Domov Sue Ryder a Spiralis, o.s. Pro můj osobní rozvoj měly a mají svůj význam systemicky založené semináře vedené především Bhagatem J. Zeilhoferem nebo Riou Verlinden. Své místo má v mém životě i jóga a náš pes Charlie.

Rozhovor pro DVTV s Danielou Drtinovou, prosinec 2020.

Rozhovor pro Women’s Talks se Štěpánkou Hojdovou, 31.1. 2018.

A i takhle mě vidí ti, které jsem na své cestě potkala. :-)

Příběhy lidí a “pidilidí” na tomto webu jsou inspirovány skutečnými životními událostmi.


MOJE/NAŠE KNÍŽKY

Slůně Babů a spravedlivé dělení - Ilustrovaná knížka s CD a interaktivní česko-anglická aplikace na iPady web

  • Příběh, se zabývá pochopením toho, že dělení rovným dílem nemusí být pro každého to správné.

  • Příběh a forma knížky vycházejí z principů respektu a empatie k dětem, dětské zvídavosti a hravosti.

  • Knížku ilustroval Rudolf Doulík, písničku a hudbu složila muzikantka Dana Houdková, pohádku namluvili herci divadla DRAK Petra Cicáková, Milan Žďárský a Jiří Vyšohlíd. Vydala ji Petra Marková, NATURAL SYNERGY, s.r.o.,

  • Distirbuce: Kosmas

Slůně Babů Facebook


“Sladké sny, houpy hou” - Ilustrovaná knížka

  • rýmovaná ukolébavka

  • zpívaná verze k poslechu na webu knížky

  • Ilustrace: Věra Ema Tataro, přebásnění do češtiny: Alice Škochová, hudba: Ondřej Škoch.

  • Více informací o ukolébavce zde.

“Lipový lísteček” - Ilustrovaná knížka

  • příběh o tom, že vše co na tento svět příjde, z něj musí i odejít

Připravujeme :-)

Komentáře

Máme zájem o Vaše zkušenosti, strasti i slasti.
I my stále hledáme ten nejvhodnější způsob, jak na to.
Napište nám!