en cz

Kdo jsem

děti, rodiče, schopnost soustředit se, rodina, Bright Start, Nohama vzhůru, Lenka Míkovcová, vztahy v rodině, Babů, vztahy, beseda, montessori, výchova, život, knížky, kniha, Upside Down, Jack Johnson

Jmenuji se Lenka Míkovcová a zde sdílím své zkušenosti ze života s dětmi a to, jak vidím svět kolem sebe. Píšu fejetony, popisuji hry, pořádám besedy o respektu a empatii k dětem. Napsala jsem příběh pro děti “Slůně Babů a spravedlivé dělení”, který vyšel s CD, jako česko-anglická aplikace a v roce 2016 se začal hrát i jako divadélko. Zatím jako self-publishing verzi jsem s Věrou Emou Tataro vydala také rýmovanou ukolébavku “Night Night Baby Heart”.

V okamžiku, kdy jsem se rozhodla mít děti, jsem věděla, že je budu vychovávat jinak, než jsem to běžně viděla kolem sebe. Cítila jsem, že jsou pro mě děti rovnocenní partneři. Že bych chtěla jejich potřeby a přání respektovat, rozumět jim, užívat si je a hrát si s nimi. Jen jsem nevěděla jak, a tak jsem začala hledat.

Být rodičem a najít svůj styl mě přivedlo k založení webu www.nohamavzhuru.cz. Psaní fejetonů je pro mě časem, kdy si ujasňuji myšlenky. Ze sdílení a vašich reakcí mám potom radost. Pro vás zase můžou být inspirací, zdrojem odvahy i podpory jít vlastní cestou a odolat zažitým konvencím.

V těhotenství jsem prošla předporodním kurzem Studia pro ženy Magdalény Mikulandové a kurzem Něžná náruč rodičů Evy Kiedroňové. Při porodu jsme spolupracovali s dulou Simonou Lazzari. Se svým manželem jsem absolvovala kurz “Respektovat a být respektován” u Pavla a Taťjany Kopřivových – spoluautorů stejnojmenné knihy. Poté jsem absolvovala i kurz Nenásilné komunikace. Inspirovala jsem se ale také psychologem a autorem knihy “Between Parent and Child”, Dr. Haim Ginott, Jill Stamm - autorkou knihy “Bright From the Start” nebo Naomi Aldort - autorkou knihy “Vychováváme děti a rosteme s nimi”. Více viz Knihovna. Pro můj osobní rozvoj měly a mají svůj význam i systemicky založené semináře vedené především Bhagatem J. Zeilhoferem. Své místo má v mém životě i jóga a náš pes Charlie.

Být stále trochu i dítětem mě přivedlo ke psaní pro děti i ke kurzům zpívání s Danou Houdkovou a kreslení. První příběh Slůně Babů a spravedlivé dělení, můžete najít v knihkupectvích. Další příběhy jsou na své cestě k vám. Nejblíž je ukolébavka “Night Night Baby Heart” (“Sladké sny houpy hou”), kterou ilustrovala Věra Ema Tataro.

Můj pohled na život ovlivnila bez pochyb má rodina, ale i studium Vysoké školy ekonomické v Praze, spolupráce s místopředsedou vlády pro ekonomiku Martinem Jahnem a studium International Diploma Program - Business Administration na UC Berkeley, ext. v Kalifornii. Ráda jsem pracovala i pro pro neziskové organizace Domov Sue Ryder a Spiralis, o.s.

A takhle mě vidí ti, které jsem na cestě s dětmi potkala.

Příběhy lidí a “pidilidí” na tomto webu jsou inspirovány skutečnými životními událostmi.


MOJE KNÍŽKY

Knížka s CD nebo interaktivní česko-anglická aplikace na iPady pro děti

  • Knížka s CD pro děti a jejich blízké “Slůně Babů a spravedlivé dělení”.

  • Příběh, se zabývá pochopením toho, že dělení rovným dílem nemusí být pro každého to správné.

  • Příběh a forma knížky vycházejí z principů respektu a empatie k dětem, dětské zvídavosti a hravosti.

  • Napsala Lenka Míkovcová, knížku ilustroval Rudolf Doulík, písničku a hudbu složila muzikantka Dana Houdková, pohádku namluvili herci divadla DRAK Petra Cicáková, Milan Žďárský a Jiří Vyšohlíd. Vydala ji Petra Marková, NATURAL SYNERGY, s.r.o.,

  • Distirbuce: Kosmas

Slůně Babů Facebook


Knížka nebo ekniha “Night Night Baby Heart”

Night Night Baby Heart Self publishing

Komentáře

Máme zájem o Vaše zkušenosti, strasti i slasti.
I my stále hledáme ten nejvhodnější způsob, jak na to.
Napište nám!