en cz

Kdo jsem

děti, rodiče, schopnost soustředit se, rodina, Nohama vzhůru, Bright Start, Lenka Míkovcová, vztahy v rodině, Babů, vztahy, beseda, Jack Johnson, výchova, montessori, život, knížky, kniha, Upside Down

Jmenuji se Lenka Míkovcová a zde sdílím své zkušenosti ze života s dětmi a to, jak vidím svět kolem sebe. Píšu fejetony, popisuji hry, pořádám besedy o respektu a empatii k dětem. Napsala jsem příběh pro děti “Slůně Babů a spravedlivé dělení”, který vyšel s CD, jako česko-anglická aplikace a v roce 2016 se začal hrát i jako divadélko. Zatím jako self-publishing verzi jsem s Věrou Emou Tataro vydala také rýmovanou ukolébavku “Night Night Baby Heart”.

V okamžiku, kdy jsem se rozhodla mít děti, jsem věděla, že je budu vychovávat jinak, než jsem to běžně viděla kolem sebe. Věděla jsem bych chtěla jejich potřeby a přání znát a rozumět jim, jejich osobnost respektovat, užívat si je a hrát si s nimi. Jen jsem nevěděla jak, a tak jsem začala hledat.

Být rodičem a najít svůj styl mě přivedlo k založení webu www.nohamavzhuru.cz. Psaní fejetonů je pro mě časem, kdy si ujasňuji myšlenky. Ze sdílení a vašich reakcí mám potom radost. Pro vás zase můžou být inspirací, zdrojem odvahy i podpory jít vlastní cestou a odolat zažitým konvencím.

V těhotenství jsem prošla předporodním kurzem Studia pro ženy Magdalény Mikulandové a kurzem Něžná náruč rodičů Evy Kiedroňové. Při porodu jsme spolupracovali s dulou Simonou Lazzari. Se svým manželem jsem absolvovala kurz “Respektovat a být respektován” u Pavla a Taťjany Kopřivových – spoluautorů stejnojmenné knihy. Poté jsem absolvovala i kurz Nenásilné komunikace. Inspirovala jsem se ale také psychologem a autorem knihy “Between Parent and Child”, Dr. Haim Ginott, Jill Stamm - autorkou knihy “Bright From the Start” nebo Naomi Aldort - autorkou knihy “Vychováváme děti a rosteme s nimi”. Více viz Knihovna. Pro můj osobní rozvoj měly a mají svůj význam i systemicky založené semináře vedené především Bhagatem J. Zeilhoferem nebo Riou Verlinden. Své místo má v mém životě i jóga a náš pes Charlie.

Být stále trochu i dítětem mě přivedlo ke psaní pro děti i ke kurzům zpívání s Danou Houdkovou nebo Editou Čechovou a i ke kurzům kreslení. První příběh Slůně Babů a spravedlivé dělení, můžete najít v knihkupectvích. Další příběhy jsou na své cestě k vám. Nejblíž je ukolébavka “Night Night Baby Heart” (“Sladké sny houpy hou”), kterou ilustrovala Věra Ema Tataro.

Můj pohled na život ovlivnila bez pochyb má rodina, ale i studium Vysoké školy ekonomické v Praze, spolupráce s místopředsedou vlády pro ekonomiku Martinem Jahnem a studium International Diploma Program - Business Administration na UC Berkeley, ext. v Kalifornii. Ráda jsem pracovala i pro pro neziskové organizace Domov Sue Ryder a Spiralis, o.s.

Rozhovor pro Women’s Talks se Štěpánkou Hojdovou, 31.1. 2018.

A i takhle mě vidí ti, které jsem na své cestě potkala. :-)

Příběhy lidí a “pidilidí” na tomto webu jsou inspirovány skutečnými životními událostmi.


MOJE KNÍŽKY

Knížka s CD nebo interaktivní česko-anglická aplikace na iPady pro děti

  • Knížka s CD pro děti a jejich blízké “Slůně Babů a spravedlivé dělení”.

  • Příběh, se zabývá pochopením toho, že dělení rovným dílem nemusí být pro každého to správné.

  • Příběh a forma knížky vycházejí z principů respektu a empatie k dětem, dětské zvídavosti a hravosti.

  • Napsala Lenka Míkovcová, knížku ilustroval Rudolf Doulík, písničku a hudbu složila muzikantka Dana Houdková, pohádku namluvili herci divadla DRAK Petra Cicáková, Milan Žďárský a Jiří Vyšohlíd. Vydala ji Petra Marková, NATURAL SYNERGY, s.r.o.,

  • Distirbuce: Kosmas

Slůně Babů Facebook


Knížka nebo ekniha “Night Night Baby Heart”

Night Night Baby Heart Self publishing

Komentáře

Máme zájem o Vaše zkušenosti, strasti i slasti.
I my stále hledáme ten nejvhodnější způsob, jak na to.
Napište nám!