en cz

Moje děti obléká Maxipes FÍK aneb Výprava bez pláče.

2 roky, 3 roky, 1 rok, Fejetony, spolupráce, motivace, oblékání, Maxipes Fík

Když teď v zimě odcházíme ven do parku, tak to musí vědět celý dům. Moje děti o tom jsou určitě přesvědčený, protože takovej bugr jakej dokážou spustit, když se chystáme ven, není k přeslechnutí. Kryštofovi už se dá leccos vysvětlit - tomu budou teď tři roky, ale Eliška ještě vážně nemůže pochopit, proč se má nechat oblíkat do nekonečnýho počtu vrstev, když má opustit teplo domova. Náležitě mi to proto dává najevo a brečí co to dá….tedy vlastně brečela. Dneska, včera i předevčírem bylo při oblékání ticho jako v hrobě.

Jediné co bylo slyšet byl můj hlas. Elišce je teď 13 měsíců. Už ani nevím jak k tomu došlo, ale začala jsem jí při oblékání vyprávět její oblíbený díl Maxipsa Fíka, Jak se narodil. Uši měla nastražený až navrh hlavy a nevydala ani hlásku. Eli miluje vyprávění Maxipsa Fíka ve všech formách - leporelo, DVD, LPC…

Zpětně si uvědomuji, že Kryštofovi jsme nejdříve při oblékání dávali láhev s mlíkem a později jsme ho při tom zahrnovali taky povídáním o všem možným. Ale mělo to nevýhodu v tom, že si člověk musel něco těžko lámat z hlavy. Známá pohádka je přeci jen méně náročnější.

Podstata tkví v tom, že děti mentálně tak zahltím jiným tématem než je oblékání, že si na sebe nechají navléknout vlastně cokoliv :-)

  1. ledna 2011

Komentáře

Máme zájem o Vaše zkušenosti, strasti i slasti.
I my stále hledáme ten nejvhodnější způsob, jak na to.
Napište nám!