en cz

Besedy o životě s dětmi

Respektovat a být respektován, spolupráce, Bright Start, Nohama vzhůru, Lenka Míkovcová, beseda, o webu a autorce, o webu

Besedy v duchu respektu a empatie k dětem, ale i k sobě samým.

 • beseda je vždy zaměřena na určité téma ze života s dětmi

 • beseda trvá 1,5 - 2 hodiny, jejím hostem může být pořadatel, po dohodě případně i jiný odborník

 • počet účastníků se pohybuje kolem 10 osob, děti jsou vítány

 • beseda je založena na sdílení a výměně dobrých zkušeností tzv. “best practise”. Pokud je třeba, je doplněna citací odborného textu, který se jimi zabývá

 • příprava s organizátorem je kromě tématu věnována i podmínkám pro vytvoření atmosféry důvěry

 • v případě zájmu mi prosím napište na e-mail na lenka.mikovcova@gmail.com

 • cena dohodou
JIŽ PROBĚHLO

BESEDY 2018, Komunitní centrum a zahrada Kotlaska, Nad Kotlaskou I., 180 00 Praha 8

 • 1. února: Sprostá slova a pravidla chování bez trestů a kázání

 • 1. března: Oslavy a kapesné (o kompromisech a ekonomické svobodě)

 • 5. dubna: Soutěže, hlasování a srovnávání (o jedinečnosti)

 • 3. května: Léto s dětmi v pohodě (o prostoru se rozhodnout)

 • 7. června: Konec školního roku a prázdniny u babičky (o výsledcích a sladkostech)

-“Odměňování, pochvaly a nálepky (o motivaci)”, 4. ledna 2018 od 17:30 hod.,Komunitní centrum Kotlaska (Nad Kotlaskou I., Praha 8). Jak odměnit za domácí práce, abychom se vzájemně neupláceli „něco za něco“? Lze vůbec motivovat bez odměn a pochval?, Je i ten váš mazel někdy „šikula“, někdy „pako“ a někdy „už moc velký dítě“? Také věříte rčení, že zadarmo ani kuře nehrabe? A co děti? Více na webu Komunitní centrum a zahrada Kotlaska.

-“Advent a vánoce (o dárkách a pohádkách)”, 7. prosince 2017 od 17:30 hod.,Komunitní centrum Kotlaska (Nad Kotlaskou I., Praha 8). Co nám děti říkají, když nás seznamují se svým světem představ a fantazie? Jak milosrdně „zalhat“ o Ježíškovi? Jak využít pohádky a příběhy k poznání a přijetí světa kolem nás? Jak pojmout Advent a Vánoce, aby nebyly jen o dárkách? Více na webu Komunitní centrum a zahrada Kotlaska.

-“Dušičková beseda (o konci) a Mikuláš”, 2. listopadu 2017 od 17:30 hod.,Komunitní centrum Kotlaska (Nad Kotlaskou I., Praha 8). Co na děti „prásknout“ Mikulášovi? Jak vysvětlit dítěti zmatek a strach, které cítí, při setkání s těžce nemocným člověkem? Jak milosrdně „zalhat“, když rodinu někdo navždy opustí? Mystérie smrti. Jak před dítětem „skrýt“ náš vlastní strach ze smrti? Jak naložit se strachem dítěte ze samoty a opuštění, když odcházíme do divadla nebo do kina? Více na webu Komunitní centrum a zahrada Kotlaska.

-“Parťáci bez rivality (o hádkách a sporech mezi dětmi)”, 5. října 2017 od 17:30 hod.,Komunitní centrum Kotlaska (Nad Kotlaskou I., Praha 8). Jak reagovat na „přání“: „Já chci taky tolik, jako on! On má víc!“? Jak zastavit rvačku, soustředit se na hledání řešení a opustit roli vyšetřovatele a soudce? Jak se vypořádávat se závistí, s posměšky a předsudky? Jak dát resp. Nedat vzorné dítě za vzor jinému? Více na webu Komunitní centrum a zahrada Kotlaska.

-“SPROSTÁ SLOVA A PRAVIDLA CHOVÁNÍ”, 8. října 2015 od 17:30 hod., Městská knihovna Dobříš (Školní 36). Besedu pořádal Dětský domov Korkyně. Vstup volný, děti vítány. Host Tereza Jandová, ředitelka dětského domova Korkyně. Skáčou vám děti do řeči? Jak je slušně upozornit, že mají ještě chvíli počkat, než domluvíte?, “Do …ele”, “P…our”, “K…va”. Už i vaše děti vědí, co TO znamená? Jak jim vysvětlit, že se TO neříká? A další témata do debaty. Více na Fcb. Nebo na webu Dětský Domov Korkyně.

-“LÉTO S DĚTMI - V POHODĚ”, 9. června 2015 od 19:00 do 21:00 hod., školka “Montessori Dům” v Košické 15, Praha 10. Děti vítány. Host Štěpánka Krutinová. “Jak ukončit koupání a cachtání bez pláče a naříkání? Jak „nemuset“ o prázdninách každý den kupovat sladkou zmrzlinu? Jak utišit pláč po prohraném fotbalovém zápase s udržením motivace „příště zas“? Cestovní KPZtka mámy, kterou už skoro nic nezaskočí.” Max 5 osob.Facebook události. Montessori Dům

-“KONEC ŠKOLNÍHO ROKU A PRÁZDNINY U BABIČKY”, 12. května 2015 od 18:00 do 20:00 hod., školka “Montessori Dům” v Košické 15, Praha 10. Děti vítány. Host Štěpánka Krutinová. “Jak přimět děti k lepším výsledkům bez zákazu her na iPadu nebo herní konzoli?, Jak své dítě efektivně „zkritizovat“ za „špatně“ odvedenou práci?, Jak ocenit bez vychvalování a sladké odměny?, Lámete si hlavu s pobytem Vašich dětí u prarodičů? Jak bezkonfliktně požádat o omezení množství sladkostí?” Max 10 osob. Fcb stránka události. Montessori Dům

-“SOUTĚŽE, HLASOVÁNÍ A SROVNÁVÁNÍ”, 10. března 2015 od 18:00 hod., školka “Montessori Dům” v Košické 15, Praha 10. Děti vítány. Host Štěpánka Krutinová. “Ondro! Eliško! Kdo bude dřív oblečený? Znáte to? Víte, jak se u takové soutěže dětí opravdu cítí?” “Jste také přesvědčeni, že se soutěží zvyšuje motivace k „činu a dílu“?” “Znáte vztekání se při prohře a při hře pokusy o podvádění? Jak s nimi naložit?” “Je hlasování a losování u malých dětí v oblibě? Jak jinak společně rozhodnout?” Fcb stránka události. Montessori Dům

-“PARŤÁCI BEZ RIVALITY”, 10. února 2015 od 18:00 hod., školka “Montessori Dům” v Košické 15, Praha 10. Děti vítány. Host Štěpánka Krutinová. “Jak reagovat na „přání“: „Já chci taky tolik, jako on! On má víc!“? Jak zastavit rvačku, soustředit se na hledání řešení a opustit roli vyšetřovatele a soudce? Jak se vypořádat se závistí, s posměšky a předsudky?” Fcb stránka události. Montessori Dům


-“POHÁDKOVÝ SVĚT A ADVENT”, 2. prosince 2014 od 18:00 hod., školka “Montessori Dům” v Košické 15, Praha 10. Děti vítány. “Co na děti „prásknout“ Mikulášovi? Co nám děti říkají, když nás seznamují se svým světem představ a fantazie? Jak milosrdně „zalhat“ o Ježíškovi? …” Fcb stránka události. Montessori Dům Vstupné: cenu si určuje každý sám. A to dle splněných očekávání, ale i toho, co nečekaného si z besedy odnese. Čaj nebo kávu lze na místě připravit.

Celkový dobrovolný příspěvek z této besedy byl 1250,-. Peníze byly použity na nákup schránky na pytlíky na psí exkrementy před školkou.


-“PŘIPRAVTE SE NA LÉTO S DĚTMI”, 26. května 2014 od 10:00 hod., Rybalkova 55, Praha 10. Poplatek dobrovolný, děti vítány. “Jak ukončit koupání a cachtání bez pláče a naříkání? Jak se připravit na cestování - na čekání na autobus, vlak nebo letadlo? Jak nemuset o prázdninách každý den kupovat sladkou zmrzlinu? Jak utišit pláč po prohraném fotbalovém zápase?, Fcb.


-“SOUTĚŽE A HLASOVÁNÍ”, 28. dubna 2014 od 10:00 hod., Rybalkova 55, Praha 10. Poplatek dobrovolný, děti vítány. “Ondro! Eliško! Kdo bude dřív oblečený? Znáte to? Víte, jak se u takové soutěže dětí opravdu cítí?, Jste také přesvědčeni, že se soutěží zvyšuje motivace k „činu a dílu“? Znáte vztekání se při prohře a při hře pokusy o podvádění? Jak s nimi naložit? Je hlasování a losování u malých dětí v oblibě? Jak jinak společně rozhodnout?”…Fcb


-“SPROSTÁ SLOVA A PRAVIDLA CHOVÁNÍ”, 24. března 2014 od 10:00 hod., Rybalkova 55, Praha 10. Poplatek dobrovolný, děti vítány. “Do …ele”, “P…our”, “K…va”. Už i vaše děti vědí, co TO znamená? Jak jim vysvětlit, že se TO neříká?, Skáčou vám děti do řeči? Jak je slušně upozornit, že mají ještě chvíli počkat, než domluvíte?…. … Fcb.


-“Pohádkový svět a Advent”, 9. prosince 2013 od 10:00 hod., Rybalkova 55, Praha 10. Poplatek dobrovolný, děti vítány. Co nám děti říkají, když nás seznamují se svým světem představ a fantazie? Jak naložit s dětskou lží? Co říkají dětem naše nesplněné sliby? A jak milosrdně „zalhat“? Vnímají děti i Advent nebo jen vánoční nadílku? … Fcb. Rybalka.

-“Narozeninová oslava dětských snů”, 18. listopadu 2013 od 10:30 hod., Rybalkova 55, Praha 10. Poplatek dobrovolný, děti vítány. Jak uspořádat oslavu, kde si Vaše dítě užije každý dárek naplno? Jak zapojit do přípravy oslav prarodiče? Jakým dárkem oslavit první narozeniny nebo ukončení školního roku? Jak naučit děti, že kdo šetří má za tři? … Fcb. Rybalka.


-“DUŠIČKOVÝ SEMINÁŘ”, Jak vysvětlit dítěti zmatek a strach, které cítí, při setkání s těžce nemocným člověkem? Jak milosrdně „zalhat“, když rodinu někdo navždy opustí? Jak naložit se strachem dítěte ze samoty a opuštění, když odcházíme do divadla nebo do kina? … Fcb. 21. října 2013 od 10:30 hod., Rybalkova 55, Praha 10. Děti vítány. Rybalka.


-Seminář “PARŤÁCI BEZ RIVALITY!”, “Jak reagovat na „přání“: „Já chci taky tolik, jako on! On má víc!“? Jak zastavit rvačku, soustředit se na hledání řešení a opustit roli vyšetřovatele a soudce? Jak se vypořádat se závistí, s posměšky a předsudky?” …..23. září 2013 od 10 hod., Rybalkova 55, Praha 10.

-Seminář “PRVNÍ ROK VE ŠKOLE” pro Rodičovskou kavárnu ZŠ Kunratice, témata: odchod do školy, loučení, zájmové kroužky, konflikty v kolektivu, hodnocení a tresty. 12. září 2013 od 18 hod., ZŠ Kunratice, Praha 4.

-Seminář “ŠKOLA, ŠKOLKA VOLÁ!”, Jak se ráno vypravit do školky bez pláče a nezapomenout svačinu a náhradní kalhotky? Jak se ve školce loučit bez pláče? Jak prakticky vyjadřovat dětem respekt a empatii v otázce odloučení?…..Web, Fcb. 26. srpna 2013 od 10 hod., Rybalkova 55, Praha 10.

-Seminář “Konec školního roku a prázdniny u babičky”, Web, Fcb. Jak prakticky vyjadřovat dětem respekt a empatii? 17. června 2013 od 10 hod., Rybalkova 55, Praha 10.

-Seminář “Připravte se na léto”, Web, Fcb. Jak prakticky vyjadřovat dětem respekt a empatii? 20. května 2013 od 10 hod., Rybalkova 55, Praha 10.

-“Korso Krymská”, 18. května 2013, od 11 hod. Otevřený seminář pro rodiče: Jak prakticky vyjadřovat dětem respekt a empatii. V Rybalce. Korso Krymská letáček, Fcb, Výběr z programu: Buchty a loutky, Café v lese, BOHO,…

-“Připravte se na léto”, 29. dubna 2013, Rybalka

-“Děti a principy Montessori”, 23. dubna 2013, ve spolupráci s Centrum You&Me

-“Děti a principy Montessori”, 26. března 2013, ve spolupráci s Centrum You&Me

-“Děti a principy Montessori”, 19. listopadu 2012, ve spolupráci s Centrum You&Me

Komentáře

Máme zájem o Vaše zkušenosti, strasti i slasti.
I my stále hledáme ten nejvhodnější způsob, jak na to.
Napište nám!